Choď na obsah Choď na menu
 


Čo to je dogtrekking?

24. 1. 2009

Dog-trekking je extrémny kynologický vytrvalostný šport,pri ktorom sú prekonávané mimoriadne vzdialenosti v časovom limite.

Psovod je so psom pri dogtrekkingu spojený buď postrojom a vodítkom pripojeným k bedrovému pásu, alebo vedie psa iba na vodítku (či striedaním oboch variánt). V žiadnom prípade nie je možné ísť so psom "na voľno" (ani krátkodobo).

Dogtrekkingové akcie sú obvykle usporiadané na 100 a viac kilometrov. Účastníci sú pri dogtrekkingu odkázaní sami na seba a pred začatím podpisujú prehlásenie, ktorým potvrdzujú, že vstupujú do akcie výhradne na vlastné nebezpečie a že sú si vedomí úplnej vlastnej zodpovednosti za seba a svojho psa.

Dog-trekking je kynologickým outdoorovým športom, ktorý vedie účastníkov k samostatnému rozvíjaniu fyzických a mentálnych (napr. orientačných) schopností. Rozvíja súhru a vzájomné pochopenie človeka a psa.

 (prevzaté zo stránky dogtrekking.cz)

Na Slovensku sa organizujú väčšinou len mini a mid treky.(Košice,Brezno,Orava..)  V Čechách sú v prevahe long treky a nejaký ten mid.Treky tam majú dĺžku cca 100km..

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.