Choď na obsah Choď na menu
 


Dogtrekking Havinošľap 23.,24., a 25. 7 2009

2. 8. 2009

Ráno nám budíček zvonil už o 4:00,keďže o piatej nám šiel bus do Kavečian, kde bol štart dnešného dogtrekkingu. Vybrali sme si trasu MID s dĺžkou cca45km. Zaregistrovali sme sa, dostali sme itineriár, ukázali nám trasu na mape a o siedmej sme mohli vyraziť. Už od začiatku nás sprevádzal dážď...

Obrázok

Hneď úvod viedol hore zjazdovkou, a tak sme si hore dali menšiu pauzičku na vydýchanie, počas ktorej nás dobehla Romana s Ruby a Megan. A tak sme ďalej pokračovali spolu. Cesta viedla po červenej  značke na Vysoký vrh, tam sme sa vydali po zelenej smer Galová. Šli sme celkom „slušne“ zarastenou cestičkou, plnou pŕhľavy, a ďalej pokračovala cez –zrejme- poľovný revír (?). Tam sme museli prejsť cez dva rebríky. Pri prvom psy vetrili zver, a tak mi Romana musela pomôcť s Honey, aby sa nezabehla za zverou. Pri druhom nebola diera a tak sme najprv Romanine psy preložili cez plot a vzápätí som prišla na to, že sa plot dá „odopnúť“ a trošku povaliť a tak sme ho s Honey v pohode preskočili. Cesta viedla dole kopcom, zablatená, a vzhľadom na to,že Honey vetrila zver a ťahala jak besná – trikrát sa mi podarilo spadnúť na zem. Našťastie bez úrazu. Ďalej sme šli po modrej do Košickej Belej, cez krásne lúky, dážď pomaly prestával a tak sa nám aj šliapalo lepšie. V Košickej Belej sme si sadli v krčme na kofolu, niečo sme zjedli a vyšlo krásne slniečko. Čakala nás štreka sústavne hore kopcom, po žltej turistickej značke až na Lajošku. Počas cesty sme preschli, aj keď v topánkach nám to aj naďalej čvachtalo. Ako sme vyšli hore, konečne na rovinu, tak sme si museli poriadne vydýchnuť a zapáliť cigaretku.Pod Lajoškou sme si opäť dali menšiu pauzu a pokračovali sme po červenej na Jahodnú. Z Jahodnej sme šli po zelenej značke až po rázcestník a odtiaľ smer Čermeľská dolina po žltej značke. Po tej sme sa vybrali ale vzápätí nás vyviedla na hlavnú cestu a značka nikde v dohľade.. Keďže značku nebolo nikde vidno, volalo sme Maji, že či sme teda správne. Odpoveď bola, že hej a máme ísť cca 10metrov po ceste a potom šup do kríkov - vraj tam uvidíme značku. Značku sme síce nezbadali, ale našli sme cestičku a tak sme sa po nej vybrali. O chvíľku sa zjavila aj žltá, ale objavil sa aj riadny lejak a tak sme opäť museli vytiahnuť pršiplášte.  Z Čermeľskej  sme šli po modrej smer Alpínka, lejak stále neprestával, začalo aj hrmieť a tak sme pre istotu povypínali telefóny. Asi o 20minút sa nám už zjavil rázcestník zo zelenou značkou, ktorý „vravel“ – Kavečany ( a teda náš cieľ) 1:00. Čakali nás ešte mierne kopčeky, ale bolo to nič v porovnaní s výstupom na Lajošku. Nahodili sme celkom slušné tempo a tak nám netrvalo dlho a boli sme nad zjazdovkou. A tak nás čakalo už len zošliapať zjazdovku, z čoho som ja moc nadšená nebola, vzhľadom na moje kolená :/ Tu sme si s Romanou „zaspomínali“ na moje tri pády, a tak sa mi vzápätí pre istotu podarilo spadnúť ešte raz :D No nevadí, opäť bez úrazu – akurát, že som si zamočila ešte aj poslednú suchú časť oblečenia a to bol môj zadok :D Cieľ bol už na dohľad a tak sme tam svižne došliapali.

Obrázok

Do cieľa sme prišli s časom 10:45, privítalo nás slniečko a získali sme tretie miesto z troch. Vyhrali sme krásnu medailu, tričko, granulky – ktoré spapá naša Adelka, keďže sú pre malé plemená...Ďalej tam bola loptička pre Honey, obojok a kopa pamlskov. Dogtrekking v Košiciach bol opäť na jednotku a som rada, že sme sa tam predsa len vybrali.

Obrázok

Chcem sa ešte poďakovať Romane a jej fešandám Ruby a Megan – robili nám počas trekku skvelú spoločnosť a aj tempom sme si vyhovovali. A plus nás Romana ešte potom odviezla domov, za čo jej odo mňa patrí ďalšie ďakujem!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ďakujme za gratulaciu

(Katka a Honey, 13. 8. 2009 11:08)

Ďakujeme za milé slová,potešia....Ja sa už neviem dočkať ďalšieho treku,dúfam,že čoskoro sa nejaký naskytne...A dúfam,že o niekoľko mesiacov uvidíme na trekku aj teba a Sol :)

Pekna štreka

(Rio a Sol, 9. 8. 2009 14:12)

Gratulujeme k tretiemu miestu, i keď vecné ceny a vysoké umiestnenie určite neboli tie, ktoré ťa na trekk vytiahli. Pekný článok, dobre sa čítal. Držíme palce v ďalšom putovaní krajnou, cestou-necestou a tešíme sa na ďalší článoček.